Návod k připojení na setkání

Co je třeba k připojení na setkání?

Co budete technicky potřebovat?

 1. Zařízení s kamerou, reproduktory a mikrofonem, ze kterého se přihlásíš do vysílání. Typicky počítač (PC, Mac nebo Linux), chytrý mobilní telefon (iOS, Android…) nebo tablet.
 2. Internetové připojení, ideálně pevný internet, WI-FI, případně mobilní data.
 3. Nainstalovanou aplikaci ZOOM. Odkazy ke stažení jsou níže.

Jak nainstalovat aplikaci Zoom?

Zoom je internetová aplikace, která vám umožní propojit se s druhými lidmi po celém světě pomocí videokamery na vašem zařízení (PC, Mac, mobil…). 

Aplikaci si můžete stáhnout pomocí následujících odkazů podle typu zařízení, ze kterého se chceš připojit do vysílání:

Možností je také se přihlásit do vysílání (viz výše) a pokud nemáte na zařízení nainstalovanou aplikaci Zoom, mělo by vám to nabídnout její instalaci. Doporučujeme však toto vše mít vyzkoušené dopředu, abyste s tím neztráceli čas a nepřicházeli tak o živé vysílání.

Pokud máte nainstalovou aplikaci na vašem zařízení, můžete vše vyzkoušet v testovací místnosti Zoom (tam stačí kliknout na „JOIN“ a vyzkoušet, zda vše funguje).

Jak vyzkoušet aplikaci Zoom? (testovací místnost)

Testovací místnost je ideální příležitost jak si dopředu ověřit, že vám funguje aplikace Zoom, videokamera, reproduktory i mikrofon.

Následující video je pro PC/Mac. Pokud máte mobil nebo tablet, pak si prohlédněte obrázky, krok za krokem.

Na svém mobilu / tabletu otevři internetový prohlížeč a zadej adresu: zoom.us/test

Až se načte stránka, klikni na modré velké tlačítko „Join“
Systém se tě zeptá zda má otevřít aplikaci Zoom. Dej „Otevřít“. Pokud nemáš Zoom nainstalován, pak je třeba to udělat (návod a odkaz je výše).
Spustí se ti aplikace Zoom a bude po tobě chtít jméno a příjmení.
Pravděpodobně přijde otázka, zda povolit přístup k přední kameře (fotoaparátu) pro aplikaci Zoom. Dej OK/Ano!
Následně už by se vám měla aktivovat přední kamera a měli byste vidět sami sebe. Pokud se vidíte, dejte modré tlačítko „Join with Video“.
Dále vás systém pravděpodobně vyzve, zda může dát přístup k mikrofonu. Dejte určitě OK/Ano!
Posléze se objeví tato nebo podobná hláška, která vám umožní zapojit mikrofon do Zoom vysílání. Dejte tu první (horní) možnost – v mém případě „Call Over Internet“. Nedávejte cancel.
Nyní jste již v testovací místnosti. Pokud vše funguje jak má (tedy správně) tak se vidíte na kameře a vlevo dole je ikonka mikrofonu, kdy je pod ním napsáno Mute. Na mobilu/tabletu svůj hlas z přístroje neslyšíte, rozhoduje ta ikonka mikrofonu (může i graficky signalizovat, když mluvíte).

Zkuste si kliknout na ikonu mikrofonu vlevo dole. Tím se přeškrtne a objeví se „Unmute“. Znamená to, že nyní vás nikdo nebude slyšet. Během vysílání můžete být vyzvání, abyste si na tuto ikonku klikli.

Jak se připojit na setkání (krok za krokem)

 1. Nejprve je nutné se registrovat přes formulář. Je třeba vyplnit jméno, příjmení a e-mail, vaši modlitební potřebu a dát souhlas se zpracováním údajů.
 2.  Po registraci vám automaticky na uvedený email přijde přihlašovací email s vašimi jedinečnými údaji pro přihlášení.
 3. V čase setkání (ideálně krátce před plánovaným začátkem setkání) si tento přihlašovací email otevřete a klikněte v něm na velké modré tlačítko „Join Meeting“. Toto je nutné udělat na zařízení, ze kterého se na setkání chcete připojit.
 4. Systém vás vyzve k otevření aplikace Zoom, případně ji rovnou spustí.
 5. Měla by se vám aktivovat kamera na vašem zařízení, objevit se váš obraz (u mobilu je třeba povolit využití kamery/fotoaparátu). Je třeba potvrdit „Join with Video“ (modrá volba).
 6. Následně se dostanete do vysílání, kde již uvidíte probíhající setkání. Jako poslední je nutné aktivovat zvuk, což uděláte kliknutím na „Join with computer audio“ v případě PC/Mac nebo „Join with internet audio“ nebo „Call over internet“ v případě mobilu/tabletu – jedná se vždy o tu první nabízenou možnost.

Co až se přihlásíte do vysílání?

 • Následně jste připojeni ve vysílání, vidíte studio, další účastníky, můžete sledovat vysílání.
 • Obecně platí, že když vás aplikace Zoom k něčemu vyzve, je lepší kliknout na modrou (zvýrazněnou) volbu. Opačná volba často vede k ukončení některých důležitých funkcí, či k ukončení přenosu.
 • Pokud budete vyzvání k dialogu, klikněte na ikonku mikrofonu, či na volbu „unmute“.
 • Pokud byste z nějakého důvodu odhlásili, vypnuli aplikaci nebo zařízení, či by došlo k nějaké technické chybě, zkuste se obratem stejným způsobem přihlásit.
Facebook skupina
YouTube
Instagram